Atypický závit?

Přestože portfolio podporovaných rozměrů závitů průběžně rozšiřujeme, není možné obsáhnout všechna atypická řešení jednotlivých výrobců zbraní. Je tedy možnost, jak používat tlumič G.I.S. na zbrani s atypickým závitem? Ano, je.

Konektivitu všech tlumičů z produkce G.I.S. se zbraní zajišťuje závitová vložka (vyjma malorážkového RSR22RF a tlumičů pro zbraně rodiny AK, kde je závit na hlaveň přímo v zadním čele), která je samostatným dílem. Pro zbraně s atypickým závitem na hlavni můžeme dodat tlumič se závitovou vložkou, která nemá vyřezaný závit a je pouze předvrtaná menším průměrem, nebo vložku samostatně (připadně zadní čelo pro RSR22RF), do které lze konkrétní závit vyřezat na míru.

Přestože jsme si vědomi, že nemálo zákazníků může disponovat schopnostmi i adekvátním technickým zázemím, předvrtané vložky nedodáváme koncovému zákazníkovi, ale pouze držiteli zbrojní licence A nebo B, abychom předešli nekvalifikovaným úpravám, které mohou vést k poškození či zničení tlumiče, zbraně, nebo k úrazu. I drobná nepřesnost, například v dosedací ploše, může při celkové délce tlumiče způsobit neosouosost tlumiče s hlavní. To může mít negativní vliv na přesnost. V krajním případě může způsobit poškození tlumiče i zbraně a ohrozit zdraví osob.

Proto je nutné se s takovou úpravou závitové vložky obrátit na kvalifikovaného puškaře. S výběrem vhodného puškaře Vám rádi poradí kterýkoli z našich prodejců.

ZÁVITOVÁ VLOŽKA CSR
ZÁVITOVÁ VLOŽKA RSRM
ZÁVITOVÁ VLOŽKA RSRL

Přehled maximálních rozměrů závitů pro jednotlivé závitové vložky:

Závitová vložka CSR pro tlumiče G.I.S. CRS9 a CSR9 WB Steel – max M16

Závitová vložka RSRM tlumičů pro samonabíjecí pušky G.I.S. RSR WB Steel – max M16

Závitová vložka RSRL tlumičů pro opakovací pušky G.I.S. RSR – max M18